fbpx

Ubezpieczenie NNW samochodu – czy warto z niego skorzystać?

NNW

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu jest ubezpieczenie OC. Kupując polisę dla swojego auta, staniesz jednak przed wyborem opcji dodatkowych, a jedną z nich będzie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, nazywane często polisą na życie. Czym różni się zwykłe, ogólne NNW od NNW samochodu i czy warto z niego skorzystać? Jeśli stoisz właśnie przed decyzją, jakie ubezpieczenie wybrać dla swojego auta, to ten artykuł jest dla Ciebie! 

Co to jest NNW samochodu? 

Ubezpieczenie NNW to dość szeroka kategoria – spotkasz się z nim przy ubezpieczeniu na życie, ubezpieczeniu turystycznym oraz ubezpieczeniu samochodu. Wypłacane jest ono w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Samochodowe ubezpieczenie NNW obejmuje szkody poniesione w wyniku wypadku drogowego oraz w innych sytuacjach komunikacyjnych. Jeżeli spowodujesz wypadek, za zniszczone auto zostanie Ci wypłacone odszkodowanie z AC, natomiast szkody fizyczne pokryje właśnie ubezpieczenie NNW. Wysokość odszkodowania określona jest kwotowo, w zależności od poniesionego uszczerbku na zdrowiu (ustalonego w procentach).
Co ważne – ubezpieczenie NNW chroni kierowców i pasażerów samochodu uczestniczących w wypadku, a nie wybrane osoby, zidentyfikowane w umowie ubezpieczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na NNW?

Liczba wypadków na drodze wzrasta z roku na rok. Wsiadając za kierownicę nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Dzięki nawet małej składce w wysokości kilkudziesięciu złotych możesz zyskać ochronę finansową o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i większej. Koszt NNW jest nieporównywalnie mały w stosunku do wartości wsparcia finansowego po wypadku. Ubezpieczenie NNW zapewnia odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu bez względu na winnego zdarzenia. Nie udało się ustalić sprawcy? A może to Ty spowodowałeś wypadek? Odszkodowanie może trafić do Ciebie w obu przypadkach.

W zależności od wariantu NNW, który wybierzesz, możesz dostać:
– rekompensatę finansową za trwały uszczerbek na zdrowiu
– odszkodowanie pokrywające koszty leczenia i rehabilitacji
– wsparcie finansowe w okresie, w którym nie jesteś wstanie pracować

Kogo chroni NNW

Wiesz już, że polisa NNW obejmuje tylko kierowcę pojazdu i pasażerów, którzy jadą z nim autem. Oczywiście liczba pasażerów nie może przekroczyć limitu wyznaczonego w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku większości samochodów osobowych NNW chroni 4 pasażerów i kierowcę.

NNW kierowcy i pasażerów obejmuje wypadki powstałe podczas:
– ruchu ubezpieczonego pojazdu
– wsiadania do pojazdu i wysiadania z niego
– pożaru, wybuchu lub eksplozji pojazdu
– naprawy pojazdu np. po awarii na trasie
– postoju
– garażowania

W przypadku śmierci kierowcy lub pasażera odszkodowanie jest przeznaczone dla rodziny zmarłej osoby. Umowa ubezpieczenia podaje, kto jest uprawniony do otrzymania pieniędzy i w jakiej kolejności świadczenie jest wypłacane.

Ubezpieczyciele biorą pod uwagę również niezdolność do pracy wskutek wypadku. Jeśli obrażenia i leczenie osoby poszkodowanej uniemożliwia jej powrót do pracy zarobkowej, firma ubezpieczeniowa wypłaca procent. Dzięki NNW komunikacyjnemu możesz otrzymać świadczenie pokrywające koszt:

– leczenia szpitalnego
– rehabilitacji
– zakupu leków
– zakupu sprzętu ortopedycznego i przedmiotów pomocniczych.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW?

Ceny ubezpieczenia NNW są różne zależnie od wybranego wariantu i sumy, ale składka jest z regułu bardzo niska w porównaniu do ochrony. Zazwyczaj NNW podnosi składkę OC o zaledwie 40 – 50 zł.

Pamiętaj, że wybranie najtańszego NNW nie zawsze jest korzystne. Polisę NNW warto bowiem kupować tylko wtedy, kiedy ma ono odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia.

Jesteśmy tu, by pomóc Ci wybrać najlepsze – dostosowane tylko do Ciebie – ubezpieczenie NNW. Musisz wiedzieć, na co się decydujesz i co wchodzi w zakres ochrony. Tu nie ma miejsca na niewiedzę i domysły. Brak odpowiedniej polisy może oznaczać duże kłopoty, ale nie martw się – nie pozwolimy Cię skrzywdzić.

Napisz do nas. Wspólnie wybierzmy najlepsze ubezpieczenie – idealne dla Ciebie: 

Zarejestruj pojazd bez wychodzenia z domu

Skontaktuj się z nami