fbpx

Minicasco – co obejmuje ta polisa i czy warto z niej skorzystać?

autocasco

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Poza obowiązkowym OC pojazdu część kierowców decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia autocasco. Warto wiedzieć, że to nie jedyna możliwość rozszerzenia obowiązkowej ochrony. Towarzystwa proponują również produkty, które stanowi alternatywę dla pełnej ochrony AC. Dziś mowa o minicasco. Dowiedz się czym jest i poznaj korzyści płynące z jego posiadania.

Dlaczego nie Autocasco? 

Ubezpieczenie Autocasco przydaje się w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, jakie mogą spotkać kierowców. Z polisy jest wypłacane odszkodowanie pozwalające pokryć koszty naprawy pojazdu lub też zrekompensować straty wynikające z jego całkowitego uszkodzenia czy kradzieży. Taki szeroki zakres ochrony ma jednak wpływ na cenę – koszt zakupu polisy to wydatek rzędu kilku tysięcy zł. Wiele osób, które które nie zdecydowały się na Autocasco przyznało, że powodem tego była zbyt wysoka składka. Klasyczne AC nie jest najtańsze, jednak jego ostateczna cena zależy od usług, które wejdą w skład pakietu. Istnieje jednak pewna alternatywa dla tradycyjnego Autocasco – jest nią Minicasco.

Co to jest ubezpieczenie minicasco

Minicasco często określane jest mianem okrojonego autocasco, bo charakteryzuje się zawężonym obszarem ochrony.Ubezpieczenie Minicasco jest dobrym zabezpieczeniem w wielu przypadkach, nie jest jednak tak kompleksowe jak tradycyjne Autocasco. Popularne ubezpieczenia Minicasco sprawdzi się przede wszystkim u osób, które nie mają potrzeby zapewniania swojemu samochodowi tak dużej ochrony, jaka ma miejsce w przypadku tradycyjnego Autocasco. Minicasco to również dobra opcja dla tych kierowców, którzy mają niewielki staż.
Minicasco czasem nazywane jest również smartcasco. 

Minicasco – dla kogo jest przeznaczone to ubezpieczenie?

Mimo że ubezpieczenie minicasco nie zapewnia szerokiej ochrony, to produkt ten jest bardzo popularny wśród kierowców. Najczęściej na wykupienie tego ubezpieczenia decydują się osoby, które z różnych względów nie potrzebują tak szerokiego zakresu ochrony, jaki gwarantuje pełne AC, lub nie posiadają jeszcze uprawnień do zniżek lub zniżki te są bardzo niskie, w związku z czym pełne AC jest w ich przypadku bardzo drogie. Minicasco sprawdzi się również u właścicieli starszych aut, którym nie zależy na aż tak wielkiej ochronie, która jest nieopłacalna w ich sytuacji. 

Zakres ochrony w mini casco

Zwykle ochrona minicasco dotyczy wyłącznie tych zdarzeń, które kwalifikują się jako szkoda całkowita, czyli wartość zniszczenia musi przekroczyć ponad 70% wartości całego pojazdu.

Sytuacje, jakie najczęściej obejmuje minicasco to: 

  • kradzież pojazdu
  • szkoda całkowita
  • zniszczenie pojazdu wskutek działania sił natury (pożaru, ulewy, gradobicia, huraganu).

Celem mini-AC jest zabezpieczenie klienta przed najdotkliwszą dla kieszeni stratą – gdy samochód przestaje być zdatny do użytkowania. 

Jak wybrać najlepsze Minicasco?

Wybierając ubezpieczenie minicasco, należy kierować się nie tylko jego ceną, ale również tym, by minicasco było adekwatne do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kierowcy. Ważne zatem są także:

– zakres ubezpieczenia
– wysokość wkładu własnego, jeśli jest
– zakres terytorialny ubezpieczenia – będzie szczególnie ważny dla kierowców, którzy często podróżują za granicę
– przedmiot ubezpieczenia – najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe nie obejmują ubezpieczeniem pojazdów używanych w celach zarobkowych czy podczas rajdów samochodowych
– możliwość przeniesienia zgromadzonych zniżek z OC i na pełne AC – dzięki temu ubezpieczenie minicasco będzie tańsze.

Czy warto decydować się na ubezpieczenie minicasco?

Zdecydowanie tak, jeśli nie możesz sobie pozwolić na pełne autocasco! Minicasco chroni cię bardziej niż brak jakiegokolwiek innego ubezpieczenia.

Opłacalność ubezpieczenia minicasco zależy wyłącznie od potrzeb właściciela pojazdu. Aby minicasco spełniało Twoje oczekiwania, pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z zapisami OWU (Ogólne Warunki Umowy). 

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne porównywanie dostępnych ofert, skorzystaj z naszej pomocy – znajdziemy dla Ciebie najlepsze mini-AC!

Zarejestruj pojazd bez wychodzenia z domu

Skontaktuj się z nami