fbpx

Ubezpieczenie turystyczne. Czy warto?

ubezpieczenie turystyczne

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Upragnione wakacje już niedługo, chociaż w tym roku będą one wyglądać trochę inaczej niż zazwyczaj. Mimo pandemicznej sytuacji na świecie większość polaków liczy na zniesienie obostrzeń i wymarzony urlop. Podróże zagraniczne, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych, zawsze wymagają szeregu przygotowań, które sprawiają, że wyjazd będzie udany i przede wszystkim – bezpieczny. A co zrobić, by taki właśnie był? Przeczytaj! 

Ubezpieczenie turystyczne – co to jest?

Czas na ważny fakt, o którym wiele osób jeszcze nie wie: Gdy wyjeżdżasz za granicę, Twoje polskie ubezpieczenie zdrowotne przestaje działać. Bezpłatna opieka medyczna należy się każdemu ubezpieczonemu w NFZ wyłącznie w granicach Polski.
Pewien zakres ochrony zapewnia także darmowa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale jest ważna tylko w Unii Europejskiej i wcale nie gwarantuje bezpłatnej pomocy medycznej za granicą Polski. 

Kompleksową ochronę zapewnia Ci jedynie ubezpieczenie turystyczne. Co ważne –  chroni ono nie tylko podczas wakacji, ale również wtedy, gdy wyjeżdżasz do pracy za granicę!

Kiedy przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje, że towarzystwo, w którym je wykupiłeś, pokryje wszystkie ewentualne koszty leczenia. Jeśli w czasie podróży coś Ci się stanie i będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarza lub trafisz do szpitala –  nie musisz martwić się kosztami. Pokryje je Twój ubezpieczyciel.

W zależności od wybranego zakresu, ubezpieczenie turystyczne pomoże Ci w przeróżnych sytuacjach. Mogą to być drobne obrażenia powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie), mniej lub bardziej poważne operacje (pomoc w razie chorób serca, udaru, itp.) albo niepożądane konsekwencje uprawiania sportów rekreacyjnych (zwichnięcia, itp.). 

Pamiętaj, że w podróży spędzasz czas zazwyczaj znacznie bardziej aktywnie, niż będąc w domu – więcej chodzisz, zwiedzasz, uprawiasz różne sporty. A to oznacza nieco wyższe ryzyko wypadków. Poza tym wakacje często oznaczają wycieczkę do miejsca, w którym czeka nas zupełnie inna rzeczywistość. Może się okazać, że zaszkodzi Ci egzotyczna kuchnia w Tajlandii lub tropikalne upały w Dubaju – lepiej mieć wtedy zapewnioną odpowiednią ochronę. Uwaga! Wcale nie chcemy nikogo straszyć i zabijać marzeń o podróżowaniu 🙂  Chcemy Ci tylko pokazać, w jak wielu sytuacjach może być potrzebne ubezpieczenie.

Pamiętaj, że taka polisa działa nie tylko jako zabezpieczenie przed ryzykiem nagłej potrzeby leczenia, ale także zabezpiecza przed innymi nagłymi wypadkami, które mogłyby zepsuć wyjazd, takimi na przykład jak zgubienie paszportu lub bagażu!

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne jadąc na wakacje w Polsce? 

Niewiele osób kupuje ubezpieczenie, jeśli podróżuje po Polsce. W końcu służbę zdrowia  mamy tu za darmo, po co więc robić sobie dodatkowe wydatki, prawda? Planując podróż rzadko myślimy o tym, że może wydarzyć się coś nieprzewidzianego…  Warto jednak mieć na uwadze, że krajowe polisy pokrywają koszty leczenia w prywatnych placówkach, koszty rehabilitacji… Można też ubezpieczyć bagaż i sprzęt sportowy. Warto taką ochronę mieć – szczególnie, że ubezpieczenia krajowe są bardzo tanie, a, jak już wiemy, wypadki chodzą po ludziach!

Zakres polisy turystycznej 

Każda polisa zapewnia inne zabezpieczenie – wszystko zależy od Twoich ustaleń z towarzystwem. Z wielką przyjemnością pomożemy Ci znaleźć ubezpieczyciela, który zapewni Ci ochronę taką, jakiej potrzebujesz. Wejdź w zakładkę kontakt i powiedz nam o swoich wymaganiach! 

Najczęściej możesz liczyć na: 

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia oraz pakiet Assistance
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego
  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)
  • Ubezpieczenie mieszkania na czas wyjazdu

Zanim kupisz ubezpieczenie, przeczytaj OWU

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia to przepisy prawne, które stosuje się do wszystkich ubezpieczeń. Ich głównym zadaniem jest określenie przedmiotu i zakresu ubezpieczenia oraz czas trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela. OWU wskazują również prawa i obowiązki obu stron umowy, sposób ustalania wysokości szkody oraz zasady wypłaty odszkodowań lub świadczeń. To bardzo ważne, by zapoznać się z zasadami zawartymi w OWU w trakcie wybierania polisy – szczególnie z wyłączeniami ochrony! Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy. 

Jesteśmy tu, by pomóc Ci wybrać najlepsze – dostosowane tylko do Ciebie – ubezpieczenie podróżnicze! Wspólnie wybierzemy najlepsze 🙂 Wejdź w zakładkę kontakt i napisz do nas! 

Zarejestruj pojazd bez wychodzenia z domu

Skontaktuj się z nami